ÖVRIGT / Diverse / Bordsplateau 12167312
nr 1216 7312
Bordsplateau
nysilver, 1800-tal. Diameter: 47. Höjd: 9 cm, spegel saknas
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 12 november 2018
kl 20:48:31
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
800 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.